blackota

-=[blackota's psychedelic lounge]=-

blackota

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
blackota
instant karma.
 
iqwar
iqwar | 9.11.2021 19:18

Skúste mi prosím vás nejako jednoducho vysvetliť, čo vedie také množstvo ľudí na Slovensku k takej vakcinačnej skepse? Chápem, že antivaxx lobby silnela, ale mal som pocit že sú to hlavne mamičky, ktoré sa boja autizmu.

Čo vyvoláva v 60-80 ročnom človeku takú paniku z očkovania? Je to tá najohrozenejšia skupina, prakticky v záverečnej fáze života. V Japonsku sa táto skupina dobrovoľne hlásila k odstraňovaniu škôd po jadernej katastrofe v atómovej elektrárni.

U nás majú paniku z očkovania. Prečo?


vsetkovklude
vsetkovklude | 9.11.2021 21:13

iqwar, to nie je vec paniky, ale politických preferencií, proste ten kto chce pád vlády sa zaočkovať nepôjde, jednak opozícia razí cestu, čím lepšie-tým horšie, jednak jej voliči nedôverujú vláde, teda ani vakcínam. Bola kardinálna chyba v úsudku, keď si Matovič myslel, že získa politické body, za to, že zatočí s pandémiou. Na tejto situácii politik, ktorý nemá podporu drvivej väčšiny národa môže len pohorieť, nech to už dopadne akokoľvek...


vsetkovklude
vsetkovklude | 9.11.2021 21:14

Btw, ešte doplním kontext ku obrázku instant karma


vsetkovklude
vsetkovklude | 9.11.2021 21:14


vsetkovklude
vsetkovklude | 9.11.2021 21:14


Nathanael
Nathanael | 9.11.2021 23:02

iqwar: Potom je tu ešte fenomén "pápežskejší ako pápež"... V Cirkvi vždy boli vselijaké rozbroje, za týmto sú kruhy, pre ktoré je RKC od II. Vatikánskeho koncilu príliš liberálna a rôznym spôsobom šíria myšlienky, ktorých sa nerozhľadení veriaci aj kňazi chytajú. Znie to zbožne, akurát mnohé nesúhlasí s oficiálnymi cirkevnými dokumentmi. Podpora tomu ide z Ruska, kde dokonca mnohí predstavitelia tých prúdov sídlia. V skratke ide o rôzne apokalyptické očakávania a vakcíny sú toho súčasťou.


tmiro | 10.11.2021 03:19

Iqwar, podla mňa jednou z možností by mohlo byt aj niečo takéto.

Ja sa bojím lietania, lebo lietadla občas padajú. Štatistika vraví, že viac ludi zomrie v aute, ale tam mam volant v ruke a v lietadle pilotuje niekto iný a neviem nič ovplyvnit.

Môže ma zabiť aj nejaký oproti idúci ospalý kamionista, ale aj tam mam v myšlienkach aspoň takú malú šancu, že to možno strhnem vcas.

Ešte raz. Ja chápem, že štatistika dokáže že lietadla sú bezpečnejšie, ale ide o ten pocit.

A teraz - si starý, zabije ta aj zápal pľúc, možno aj chrípka. Príde oveľa nakazlivejsia chrípka covidu a ma aj vážnejšie následky. Chces sa zachrániť, ale niekoľko ľudí umrie po očkovaní (očkovanie je ako tie lietadla), tak sa to skúma, či nie je to dôvod a zisti sa, že sa to síce nedá presne dokázať, ale veľmi to vyzerá, že ozaj asi niekoľkí z tých zomrelých by mali byť mŕtvi na následky očkovania. Potom to kokoti hoaxeri nafuknu, lebo im na tých pofidernych stránkach idú (info vojna atď) idú z toho peniaze, alebo inym kokotom z toho stúpajú volebné preferencie u retardovanej casti.
A ty ten dedo zrazu sa spoliehas iba na svoj respirátor a možno aj menej chodíš na verejnosť (teda radšej šoférujes, ako by si mal letieť), lebo sa bojíš vakcíny, aj keď z 500 tvojich kamarátov v tvojom veku 50 chytí KOVID a 1 umrie a keď sa zaockuju tak zo zvyšných ešte na vakcínu umrie 0,0001 kamaráta... Toto síce chápeš, ale ten KOVID možno nedostaneš, ale vakcínu si pichne a keď si ju dáš môže ta zabiť.

Darmo chápeš že štatistický to vychádza, že skôr ta zabije kovid. Ojebava ta tam ta intuitívna vec, že ale ved možno sa mu dokážem vyhnúť aj keď viem, že matematika dokazuje že kasíno vždy vyhráva... Aj tak sa snažíš...


Nathanael
Nathanael | 10.11.2021 08:06

Tmiro: Áno, ale toto je aplikovateľné všade, nie len u nás, takže to celkom nevysvetľuje, prečo u nás to je rozšírenejšie. Ja som kresťan a z tých konšpiračných teórií, čo sú medzi kresťanmi obľúbené,je mi smutno. Vakcínami sa strašilo už pred covidom...


 
Nie ste prihlásený, pre pridavanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader